شرکت کنندگان کنسرسیوم فعالان NGV همگی خواستار وجود یک متولی واحد هستند.


در اولین کنسرسیوم فعالان NGV که به همت شرکت توانابرگزار شد همه شرکت کنندگان وجود متولی واحد برای پیگیری امورات صنعت NGV  در کشور را ضروری دانشتند . 

مهندس خاصه باف مدیر عامل محترم شرکت پارس ام سی اس تاکید داشتند که صنعت CNG نیازمند یک متولی واحد است متولی ندارد و بایستی این مهم بطور رسمی ایجاد شود. ایشان ضمن تایید بیانات مهندس نامداری بر همراهی و هم‌افزایی بین شرکت‌ها تاکید کردند و اعلام داشتند شرکت پارس ام سی اس برای اعتلای صنعت CNG آمادگی کامل برای همکاری را داراست.

مهندس برقعی مدیریت محترم پروژه های شرکت شهاب گازسوز با اشاره به سابقه 20 ساله صنعت CNG در کشور پیشنهاد کردند برای بقای این صنعت از پتانسیل های تولیدی و ارتباطی فعالین با همدیگر استفاده شود و همچنین ایجاد دبیر خانه کمیسیون فعالین NGV را مطرح کردند که مورد استقبال همگان قرار گرفت. 

در ادامه مهندس محمدیان مدیر محترم مرکز CNG شرکت هواپیمایی ایران (هسا) آمادگی خود را درمورد تامین تجهیزات صنعت CNG  و بازار جدید اعلام داشتند و   از مشکلات فروش محصولات و تجهیزات با توجه به توجه نداشتن خودروسازان به 30% تولید دوگانه سوز اظهار گلایه و نگرانی کردند.

مهندس عباس پور مشاور محترم مدیرعامل شرکت قاره سبز گلایه خود را از خودروسازان و کاهش سفارشات را مطرح کردند و تاکید داشتند که خودروساز همکاری لازم را با تولید کنندگان لوازم CNG را ندارند بنحوی که تولیدات کارخانه به محصولات بغیر از محصولات مرتبط باصنعت CNG تغییر پیدا کرده و تاکید داشتند که ذینفعان شناسایی شوند و بر روی یک معضل تا حل مشکل آن تمرکز شود و موضوعات پراکنده و بدون نتیجه باز نماند.  ایشان نیز به همکاری همه جانبه فعالین حوزه NGV و تعریف یک هدف مشترک و تلاش برای رسیدن به آن تاکید داشتند.

سپس مهندس عبدی راد مدیریت محترم سرمایه گذاری شرکت ملی پالایش و پخش پیشنهاد خود را مبنی بر برگزاری جلسات در قالب پکیج استاندارد وهدفمند ارایه نمودند .

و تاکید داشتند نیاز هست  هر جلسه خروجی شفاف و قابل پیگیری داشته باشد. 

در ادامه مهندس صوفی مدیرعامل محترم شرکت البرز یدک نگرانی خود را مبنی بر اخذ استاندارد بین المللی برای محصولات ایرانی را با توجه به تحریم های موجود، مطرح کردند و همچنین افزودند که در حال حاضر اخذ استاندارد از شرکت های اروپایی تقریبا غیر ممکن است.  همچنین به چالش های مالی و بازگشت سرمایه در امر صادرات اشاره داشتند.

در نهایت مهندس زارعی مدیر پارلمان CNG شرکت نگارین صنعت آسیا نیز اشاره به هم افزایی فعالین داشتند و استفاده از پتانسیل یکدیگر برای ارتقا صنعت NGV را مورد تاکید قرار دادند.

 TAVANA

TAVANA

TAVANA