هدف از تشکیل کنسرسیوم فعالان NGV چه بوده است ؟


 

در روز 15 شهریورماه 1401 اولین کنسرسیوم فعالان صنعت NGV با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و پخش کلیپ معرفی توانمندی شرکت توسعه اندیشان اطلس (توانا) آغاز به کار کرد.

آغاز رسمی جلسه با بیانات مهندس نامداری مدیر عامل محترم شرکت توانا انجام شد. وی ضمن عرض خیر مقدم به حضار درین کنسرسیوم با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد صنایع درون‌زا و برون‌نگر اظهار داشتند که جلسات " انجمن فعالان صنعت NGV" با هدف ایجاد همگرایی بین فعالان این صنعت و توسعة کسب و کار در محورهای داخلی و صادراتی تشکیل می‌شود. وی اشاره کرد که هم‌افزایی و همسویی تمام فعالان این صنعت برای شناسایی و رفع مشکلات موجود ضروری است.

ایشان تصریح داشتند که شرکت ها بایستی پتانسیل های خود را به اشتراک بگذارند و در عین رقابت سازنده همکاری و تعامل خوبی نیز داشته باشند.

مهندس باقری مدیر محترم طرح CNG شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی با تایید بیانات مهندس نامداری به همگرایی و تعامل بین فعالین تاکید داشتند. که مدیریت CNG  راه‌کارهای متعددی را برای تعریف سبد مناسب سوخت و ایجاد هماهنگی در مصرف بهینه انرژی در دستور کار دارد و در این راستا طرح‌های پیش‌نهادی خود را به سازمان برنامه‌و بودجه ارسال کرده‌اند و پس از اخذ مصوبات این موارد اعلام خواهد شد.

سپس مهندس انصاری معاون محترم طرح CNG شرکت پالایش و پخش  دربارة مخاطرات و هزینه‌های گزافی که تعریف نشدن سبد سوخت به دولت تحمیل می کند گزارشی ارائه کردند و خواستار پیگیری همه فعالین حوزه برای اجرای صحیح سند‌های بالادستی شدند. ایشان با بیان اینکه تبدیل خودروها به دوگانه‌ سوز CNG صرفه اقتصادی خوبی را در پی دارد راهکار بهره برداری کامل از ظرفیت اسمی هر جایگاه را به‌جای ساخت جایگاه جدید پیشنهاد کردند و همچینین افزودند که کارمزد ویژه مناسب برای ساخت جایگاه خصوصی تعریف شود.TAVANA

TAVANA

TAVANA