مخازن نوع 3 / تنفسی


مخازن تنفسی SCBA)SELF-CONTAINED-BREATHING-APPARATUS)

حاوی گاز اکسیژن بوده که در شرایط بحرانی و کمبود اکسیژن با استفاده از ماسک تنفسی، هوای تنفسی را در مدت زمان معین تامین می کند. این مخازن دارای وزن کم، فشار کاری بالا، قابلیت حمل آسان و ... می باشند.این دسته از محصولات برای آتش نشان ها، معدن کارها، آزمایشگاه های بیولوژیکی، چاه های نفتی و...  که دارای اتمسفر هوای آلوده یا کمبود اکسیژن می باشند، مناسب است. این محصول از نوع مخازن کامپوزیتی نوع 3 و دارای لاینر از جنس فولاد زنگ نزن SS316L با ضخامت یک میلیمتر می باشد که با فرآیند جوشکاری تولید می شود. 

مخازن PCP - لاینر آلومینیومی با تقویت کننده الیاف کربن

تفنگ های بادی (PCP (Pre Charged Pneumatic با فشار هوا کار می کنند و برای تهیه فشار هوا می توان از تلمبه، مخازن فولادی یا مخازن کامپوزیتی استفاده کرد. این دسته از محصولات شرکت توانا در گروه مخازن کامپوزیتی نوع 3 (لاینر فلزی و تمام کامپوزیت) قرار دارد و دارای لایه داخلی(لاینر) از جنس فلز که عمدتا آلومینیوم 6061 است که این مخازن برای سلاح های پنت بال یا تفنگ های ساچمه زنی استفاده می گردد و با الیاف کربن به صورت تمام پیچ تقویت می شوند و حدود 50 درصد از مخازن نوع یک (تمام فلزی) وزن کمتری دارند. این مخازن در احجام گوناگون بسته به کاربرد و نیاز سفارش دهنده قابل سفارش است.لایه داخلی (لاینر) آلومینیومی این مخازن با استاندارد ISO 7866 و لایه داخلی فولاد زنـــــــــگ نزن با استاندارد EN 1964-3 ساخته می شوند. استاندارد ملی حاکم بر ساخت محصول INSO 21293-2  و استاندارد بین المللی ISO 11119-2 است.

مخازن PCP از لاینرهای آلومینیومی والیاف کربن تولید شده که همراه با کیفیت عالی آنها توانسته است وزن آن را نیز به کمتر از نصف مخازن تمام فلزی رسانده که فشار کاری آن را تا 300bar افزایش داده است . فشار تست هیدرواستاتیک این مخازن 450 bar و فشار تست ترکیدگی آنها 900 bar  میباشد.